10 zaujímavých herných PC skriniek

Niekoľko zaujímavých kúskov, ktoré pomôžu pri výbere skrinky pre váš nový počítač.
Nákup PC je niečo, čo je oveľa dôležitejšie, než si môže veľa ľudí myslieť.

Niektorí ľudia s počítačom trávia tak veľa času, že sa pre nich stáva „partnerom“ a poznajú ho lepšie, ako ľudí vo svojom okolí. Preto doň pri jeho kúpe investujú nemalé peniaze, tiež do jeho modernizácie, aby získali výkonnosť a aj skvelý vzhľad.
Rok 2017 a vlastne aj rok predtým bol plný prípadov, kedy sa začali používať bočné panely skriniek z tvrdeného skla, aby skrinky vyzerali atraktívnejšie. Spoločnosti ako NZXT a Phanteks začali ponúkať tvrdé sklenené okná, zatiaľ čo Corsair a niekoľko ďalších značiek prišiel s úplne novými skrinkami s tvrdými sklenenými bočnými panelmi. To sa stalo v kombinácii s už existujúcou RGB módou jedným z najväčších trendov v tomto priemysle, aký sme doteraz videli. Ak vezmem do úvahy, ako dnes veľa ľudí stavia nové počítače, rozhodol som sa zoznámiť vás s niektorými z najlepších skriniek, ktoré sú momentálne k dispozícii na trhu.
Zatiaľ čo niektoré skrinky boli na trhu dosť dlho, väčšina z nich je nová. Majte na pamäti, že nie všetky skrinky sú k dispozícii s bočnými panelmi z tvrdeného skla, pretože napriek tomu, že je úžasné pozrieť sa do vnútra, môžu byť skutočne ťažko čistiteľné a navyše ich poškodenie môže spôsobiť vážne problémy (laikom aj zdravotné).

Teda ... čo by ste nemali prehliadnuť na trhu, ak sa chystáte postaviť nový počítač a chcete, aby aj komponenty v ňom vyzerali dobre.
Corsair Crystal 460X
Corsair Crystal 460X


Pokiaľ ide o skrinky, alebo veľa iných komponentov, ako sú napájacie zdroje a dokonca aj pamäte RAM, nie je veľa spoločností schopných postaviť sa proti Corsair, ktorý je v podnikaní už roky a každoročne viac či menej menil trh s jeho úžasnými výrobkami.
Keď sa začal trend temperovaného skla, Corsair nemíňal veľa času na „triafanie do čierneho“ a rozhodol sa, že uvoľní na trh dve tvrdené sklenené skrinky Crystal 460X a Crystal 570X. Zatiaľ čo model 570X bol postavený od základov, Crystal 460X bol vlastne novým Carbide 400C, ale so zahrnutím predného a bočného panelu vyrobeného výhradne z tónovaného tvrdeného skla.
Nemožno poprieť, že Crystal 460X je jednou z najlepšie vyzerajúcich skriniek na trhu. Je to stredne veľká veža, ktorá je dokonale schopná prispôsobiť sa základnej doske E-ATX a má veľa chladiaceho potenciálu. V prípade potreby je možné ľahko pripojiť chladenie do prednej, zadnej a aj hornej časti. Väčšina skrinky je vyrobená z ocele, s výnimkou vkusne vyrobených predných a bočných panelov z tvrdeného skla, do značnej miery tónovaných. V spodnej časti je umiestnený dômyselný kryt pre napájací zdroj, ktorý obsahuje vývody s podporou diskov HDD a SSD.
Skrinka je dostatočne priestranná na umiestnenie chladičov a dlhých grafických kariet. Dokáže byť výborná pri chladení za predpokladu, že máte vhodné množstvo ventilátorov a ich správnu konfiguráciu. Skrinka sa stavia pomerne ľahko a jediná vec, ktorú jej možno vyčítať, je zadný priestor pre umiestnenie káblov. Ten je užší, ako je potrebné.
Ak plánujete používať vlastné rozšírenia pre napájanie, musíte byť veľmi dobrí pri zavádzaní káblov, inak to nemusí splniť vašu predstavu. Ale napríklad s káblami od spoločnosti CableMod bude všetko fungovať dobre bez akýchkoľvek problémov.


Corsair Crystal 460X je úžasná skrinka pre tých, ktorí dávajú prednosť viditeľnosti hardvéru. Manipulácia s tvrdeným sklom a čistenie môže byť síce bolestivý úkon, ale ak ste nadšencom a máte kopu času, choďte do toho.

KLADY

- Jednoduchá inštalácia.
- Široká podpora chladenia.
- Vzhľad - so správnym množstvom osvetlenia vyzerá úžasne.
- Atraktívne tvrdené sklo.
ZÁPORY

- Náročná správa káblov.
- Komplikované čistenie tvrdeného skla.

Phanteks Enthoo Evolv ATX TG
Phanteks Enthoo Evolv ATX TG


Pôvodný Phanteks Enthoo Evolv ATX bol jednou z najobľúbenejších PC skriniek, ktoré boli na trhu k dispozícii a to zo všetkých správnych dôvodov - skrinka obsahuje všetko, čo PC potrebuje. Je priestranná, má širokú podporu chladenia, vyrobená je z pevnej ocele namiesto bežne používaného hliníka.
Keď sa začal trend temperovaného skla, spoločnosť nasadla na vlak a uvoľnila na trh sklenenú verziu skrinky. Všetko zostalo rovnaké, no obidva bočné panely sú teraz z tvrdého skla a ak vás to zaujíma, tak áno, aj tá strana, kde sú skryté káble, je teraz priehľadná. Táto neštandardná voľba vyvolala vlnu kritiky, ale tiež predstavovala výzvu pre staviteľov a tých, ktorí sú hrdí na svoju prácu, aby ukázali, ako to môže vyzerať dobre.

Stavebný proces je pomerne jednoduchý, k dispozícii sú všetky dôležité výrezy a nástroje dodané v krabici. Podpora chladenia je dostatočná a umožňuje aj vlastnú slučku. S tvrdenými sklenenými bočnými panelmi vyzerá skrinka brilantne, nehovoriac o konštrukcii z brúsenej ocele, ktorá je síce celkom ťažká aj bez panelov, ale stále úžasná.

Mám však zaznamenanú jednu prekážku pri chladení. Pri inštalácii Corsair H115i s 280mm chladičom na prednej strane bez odstránenia spodného zásobníka má základná doska skrytú hornú časť a nie je možné do nej pripojiť HDD. Ak však plánujete nastavenie bez HDD, nemali by ste mať žiadne problémy.
Priame prúdenie vzduchu do skrinky neprebieha spredu, ani z vrchu. No vetracie otvory skrinky postačujú na kvalitné chladenie, pokiaľ použijete dostatočné množstvo ventilátorov. Ak je toto obmedzenie pre vás v poriadku, je Phanteks Enthoo Evolv ATX TG vo všetkej čestnosti skvelá voľba.

KLADY

- Najvyššia kvalita pri tvorbe línií
- Jednoduchá inštalácia
- Úžasný vzhľad
ZÁPORY

- Priehľadný zadný panel môže robiť správu káblov problémom.
- Trochu divná podpora chladičov.
- Termály nie sú vhodné.

ThermalTake View 31TG
ThermalTake View 31TG


Po predstavení zaujímavých sklenených skriniek bola spoločnosť ThermalTake skutočne príjemným prekvapením.
View 31TG je rozumná voľba. Získate kvalitný box z tvrdeného skla s dostatočnou podporou chladenia za dobrú cenu. Tvrdené sklo je na prednej, zadnej a bočnej strane. Skrinka má veľa priestoru pre prúdenie vzduchu s možnosťou vytvorenia vlastnej slučky, čo samozrejme ponúka v dnešnej dobre veľa stredne veľkých veží, avšak View 31TG je v tomto poctivá. Vzhľad, akustika, chladenie ... všetko výborné. Montáž skrinky je tak jednoduchá, že nie je potrebné použiť priložený manuál.
ThermalTake View 31TG poskytuje naozaj príjemný stavebný zážitok s dostatočným priestorom pre chladenie s vlastnými slučkami a to dokonca aj v jednom kvapalnom chladení. Tvrdené sklo je vkusne zasadené a poskytuje úžasnú šancu predviesť všetok hardvér vo vnútri.
Všetko by bolo pekné, keby spoločnosť ThermalTake zaviedla v skrinke jednoduchý, odpojiteľný ochranný kryt napájacieho zdroja. Niežeby to neumožňovalo vytvoriť čistú stavbu, ide len o to, že plášť napájacieho zdroja by ju vyčistil oveľa viac. Ale pri všetkej úprimnosti a pri udržiavaní ceny na mysli, tento nedostatok možno považovať za úsmevný. Celkovo, ThermalTake View 31TG je skvelá skrinka, ktorá poskytuje veľa úžasných funkcií za cenu, ktorá nám ani nedáva zmysel.

KLADY

- Priestranný interiér umožňuje rôznorodú stavbu
- Použité sklenené bočné panely z tvrdeného skla
- Pevnosť skrinky
- Veľký priestor pre chladiče
ZÁPORY

- Kryt napájacieho zdroja nie je súčasťou dodávky.

InWin 303
InWin 303


Spoločnosť InWin bola vždy spoločnosťou, ktorá mala odvahu robiť veci inak. A hoci nie veľa ľudí im dáva prednosť práve z tohto dôvodu, podarilo sa spoločnosti získať kult, ktorý im umožnil pokračovať v podivných nápadoch. Skrinka, o ktorej píšem, je ich pokus o prekopanie sa na trh s hlavným prúdom, avšak tradične s miernou zákrutou, vďaka ktorej InWin 303 vyčnieva z davu.
Dôvod, prečo je 303-ka neobvyklá, je ľahko pochopiteľný. Napájanie tejto skrinky je namontované na vrchu a vo vertikálnej polohe. To znamená, že ventilátor bude namierený smerom k bočnému panelu, ktorý je zvyčajne zatvorený, avšak tentoraz má panel vo vnútri plášťa otvory v tvare včelieho plastu, aby bol zabezpečený dostatočný prívod vzduchu. Ide o nezvyčajnú, ale vítanú dizajnovú voľbu, kde je v podstate zvyšok hornej časti použitý pre ventilátory, ktoré smerujú dopredu, namiesto dole. Je to ďalšia zvláštna voľba InWin, ale myslím, že ak sa staviteľ rozhodne použiť nejaké zaujímavé LED ventilátory, skonči to úžasným výsledkom.
Vzhľadom na vertikálne namontovaný zdroj napájania na hornej strane, je ponechaný celý spodný priestor pre ventilátory a dokonca aj pre chladiče, čo používateľom umožní vytvoriť rôzne šialené kvapalinou chladené nastavenia. Neexistujú žiadne priechodky na prenášanie káblov, ale je to úmyselná voľba dizajnu. A ak máte dobré vedenie káblov, nebudete mať problém.
Ako som už spomenul, skrinka má sklenený bočný panel a hneď ako skončíte so stavbou počítača, všetko, čo ešte potrebujete, je niekoľko svetiel s LED diódami pre zvýraznenie efektu. Netreba dodávať, že plne vybudovaný a dobre osvetlený systém je v tomto prípade úžasný.
InWin 303 je postavená z kvalitných materiálov a aj cez svoju neštandardnú konštrukciu je aj vďaka ním pre staviteľov stále atraktívna. Celkovo je táto skrinka skutočným skvostom s neobvyklými voľbami v dizajne, z čoho je jasne vidieť pokus spoločnosti InWin o priechod na trh hlavného prúdu, avšak bez odchýlenia sa od obvyklých podivnosti, ktoré naň priviedli za posledné roky.

InWin 303 rozhodne nie je tá skrinka, ktorá je pre všetkých najvhodnejšia, ale s množstvom dizajnových odchýlok a funkcií, ktoré sú do nej zabalené, je ťažké ju nechcieť.

KLADY

- Divný ale príjemný dizajnový jazyk
- Pevná konštrukcia
- Sklenený bočný panel z tvrdeného skla
- Veľa priestoru na chladenie kvapalinou
ZÁPORY

- Neobvyklá voľba návrhu môže odradiť priemerného spotrebiteľa

NZXT S340 Elite
NZXT S340 Elite


Možno najznámejšou skrinkou, ktorú NZXT urobila, je veľmi obľúbená S340. Vďaka jej žiadanosti na trhu ju o niekoľko rokov neskôr spoločnosť prebalila do temperovaného skla a znovu ju vydala. A výsledok? NZXT S340 Elite zožala v priebehu niekoľkých týždňov ďalší výrazný úspech a to zo všetkých správnych dôvodov.
Nestačilo plácnuť temperované sklo na železo a nazvať ho novinkou, preto NZXT urobila niekoľko ďalších malých zmien, ktoré spravili rozdiel medzi starým a novým fungovaním. Na prednej strane je port HDMI, ktorý je možné použiť na pripojenie slúchadiel VR a kábel HDMI, ktorý je vedený od zadnej časti puzdra a môže byť pripojený k monitoru. K dispozícii je otvor, cez ktorý kábel prechádza zadným bočným panelom. Okrem toho NZXT implementoval na zadnú stranu klipsy na správu káblov, ktoré umožňujú jednoduché pripojenie káblov po dokončení všetkého zapojenia. Puzdro je dodávané aj s magnetickým kotúčom, ktorý je možné použiť na zavesenie slúchadiel vrátane VR. A nakoniec NZXT pridal na bok plášťa ďalší držiak pre SSD ku ktorému spoločnosť vie poskytnúť rozšírenie, ak by váš predvolený kábel nebol dostatočne dlhý.
To všetko v spojení s tvrdeným sklom robí NZXT S340 Elite veľmi atraktívnou voľbou pre ľudí, ktorí sú ochotní minúť trochu viac peňazí. Existujú určité obavy, určite, ale nestačia na to, aby zmenili názor na túto zaujímavú a praktickú skrinku.
Konštrukcia je z hliníka a jej pevnosť je o čosi slabšia, než by sme chceli a navyše NZXT pozabudla na podporu chladenia. Môžete využiť možnosť zapojenia jedného 1400 mm ventilátora vzadu a na vrchu. Okrem týchto dvoch montážnych miest môžete namontovať dva 120 mm ventilátory alebo dva 140 mm ventilátory spolu s príslušnými chladičmi vpredu. Celkom čestne - toto nie je dostačujúce, hlavne ak máte systém, ktorý beží na vyšších teplotách. Spravovanie vlastnej slučky je takmer nemožné. Ak ste sa s týmito výstrahami stotožnili a je to pre vás v poriadku, je potom S340 Elite zaujímavá voľba, ktorá je určená pre ľudí, čo chcú predviesť svoje hardvér osvetlený LED svetlami, ale zároveň nechcú, aby ich počítač svietil ako stolná lampa.

KLADY

- Výrazná hodnota v pomere s peniazmi
- Skvelý dizajn s tvrdeným sklom
- Jednoduchá inštalácia
ZÁPORY

- Priemerná kvalita zostavenia
- Nedostatočná podpora chladenia

Phanteks P400 Tempered Glass
Phanteks P400 Tempered Glass


Rovnako ako to, čo NZXT urobil s S340, Phanteks urobil so stredne veľkou vežou P400. Prepustil puzdro s tvrdeným skleneným bočným panelom a nechal skrinku zožať ešte raz svoju slávu. Zatiaľ čo môžeme stretnúť veľa ľudí, ktorí spochybňujú toto rozhodnutie, celkovo je P400 elegantným dielom a bočný panel z tvrdeného skla je len ďalším bonusom.

V súčasnosti je stredne veľká veža P400 určite ideálnou alternatívou NZXT S340 Elite. Pokiaľ ide o chladenie a podporu chladiča, P400 ponúka oveľa väčšiu flexibilitu a môže ísť až na 360 mm predný chladič. Vzhľadom na priestranný interiér je proces budovania relatívne jednoduchý a ľahko pochopiteľný, naozaj nemusíte byť odborníkom na budovanie počítača, aby ste mohli začať. A ak sa dostanete do úzkych, máte k dispozícii veľmi užitočného sprievodcu, ktorý vám pomôže pri inštalácii. Skrinka P400 je vďaka svojej priestrannosti vhodná pre vzduchové chladenie, rovnako ako pre kvapalné chladenie. Avšak s istotou nemožno tvrdiť, že skrinka naplno zvládne chladenie kvapalinou. Ale ak sa rozhodnete ísť do uzavretého okruhu chladeného kvapalinou, potom je Phanteks P400 Tempered Glass skvelou voľbou, pretože umožní vášmu hardvéru zažiariť podľa vašich predstáv.
Ďalším plusom je, že je skrinka dodávaná s 300 cm LED pásikom svietiacim RGB a dá sa ovládať pomocou tlačidla na skrinke.
Jediným sťažnosťou, ktorú pri P400 mám, je skutočnosť, že na na ochrannom kryte napájacieho zdroja nie sú žiadne výrezy, ktoré sú trochu potrebné, pretože pomáhajú pri čistení celkovej káblovej správy. Ak ste s touto malou nevýhodou vysporiadaní, pokračujte a začnite budovať svoj sen s modelom P400. Môžem vás ubezpečiť, že nebudete sklamaní.

KLADY

- Flexibilná podpora chladenia
- Jednoduchá inštalácia
- Dodávaný RGB LED pásik je geniálny nápad
ZÁPORY

- Žiadne výrezy káblov na kryte zdroja napájania

Corsair Carbide Clear 400C
Corsair Carbide Clear 400C


Pre každého, kto hľadá niečo jednoduché, čo nutne nemusí mať RGB osvetlenie alebo tvrdené sklo, nebojte sa. Stále sú k dispozícii možnosti, ktoré môžete použiť. Skrinka Corsair Carbide Clear 400C je práve týmto prípadom. Je menej známa, ale má veľa funkcií.
Založená je na 460x, takže skúsenosť s budovaním je v podstate rovnaká. Hlavným rozdielom je samozrejme skutočnosť, že táto skrinka nie je vybavená tvrdeným skleneným bočným panelom. Namiesto toho je použité veľké akrylové okno, niečo, čo ste už videli na skrinkách ako 600C a 760T. Nie som fanúšikom akrylátu, pretože sa môže ľahko poškriabať, ale môže byť pomerne ľahko nahradené. V celku sa nie je na čo sťažovať, pretože je to naozaj 460x bez rady vecí. Správa káblov je o niečo jednoduchšia, na zadnej strane nič nezavadzia. Dáva však možnosť popustiť fantáziu a skúšať rôzne riešenia. No vždy je Jednoduchosť to slovo, s ktorým pri tejto skrinke chcete pracovať.

KLADY

- Veľká podpora chladenia
- Jednoduchá inštalácia
- Priateľský rozpočet
ZÁPORY

- Akrylový bočný panel, ktorý sa ľahko poškrabe

Rosewill ATX Mid Tower
Rosewill ATX Mid Tower


Spoločnosť Rosewill je jednou zo spoločností, o ktorej vie vo svete veľa ľudí. Spoločnosť je známa výrobou vkusných dizajnových skriniek a veľa ponúka z hľadiska skúseností s budovaním PC.
Jedným z takýchto prípadov je skrinka Rosewill ATX Mid Tower, ktorá je v skutočnosti tvrdený sklenený kufrík. Predný a zadný panel je z tvrdeného skla. Vo všeobecnosti je puzdro priateľské na ľahký prístup. Čo sa týka podpory chladiča, puzdro podporuje až 360 mm a je vybavené štyrmi predinštalovanými ventilátormi s rozmermi 140 mm. Je viac než pravdepodobné, že budete ventilátory meniť za niečo lepšie, pretože predinštalované ventilátory sú dobré zriedka. Stavebný proces je jednoduchý, staviteľovi ponúka veľa slobody. Bez ohľadu na to, či robíte kvapalné chladenie na zákazku alebo chladenie kvapalinou s uzavretou slučkou, Rosewill ATAX Mid Tower má veľa príležitostí pre ľudí, ktorí sú ochotní mať v tomto smere veľké stavebné skúsenosti.
Samozrejme, existujú určité obmedzenia, ako je aj skutočnosť, že tvrdené sklo sa zložito čistí, ale ak vám to nevadí, potom je skrinka Rosewill ATX Mid Tower presvedčivá voľba.

KLADY

- Mnoho priestoru pre úžasné vyzerajúce stavby
- Predné a bočné panely z tvrdeného skla dodávajú úžasný vzhľad
- Pevná podpora chladiča umožňuje správne chladenie kvapaliny
- Dodáva sa so 4 predinštalovanými ventilátormi
ZÁPORY

- Design sa nepokladá za zápor, ale je tak trochu všeobecný

Corsair Carbide Series Air 740
Corsair Carbide Series Air 740


Nemalo by byť prekvapením, že séria skriniek Corsair Air je možno jednou z najpopulárnejších sérií na trhu a to zo všetkých správnych dôvodov. Séria je určená pre ľudí, ktorí dávajú prednosť väčšiemu prúdeniu vzduchu, ale tiež potrebujú dostatok miesta pre vlastné chladenie, alebo vodné chladenie s uzavretou slučkou.
Výber materiálu pri Air 740 je dosť podivný, ale aj tak dobrý. Namiesto toho, aby šiel na tvrdené sklo a RGB, Corsair udržal veci jednoduché a rozhodol sa stavať na tom istom vzorci, na ktorom bol postavený aj Air 540. Spoločnosti sa podarilo urobiť priestrannú skrinku bez obetí.
Správa káblov a disková podpora sú divoké, pretože skrinka je rozdelená na dve časti, pričom zadná časť je užitočná pre komponenty ako sú čerpadlo, zdroj a pevný disk. Netreba dodávať, že aj keď nie ste odborníkom na ukladanie káblov, určite aj vy ich chcete mať skryté, ako keď v neusporiadanom hniezde, no táto skrinka neurobí problém ani vám. Predná strana skrinky umožňuje nasadiť viacero ventilátorov, vďaka čomu je možné udržať počítač v pohode aj v horúcich letných dňoch. Nepopieram, že je to o prietoku vzduchu a Corsair dodal na túto frontu veľa možností. Už z dizajnu je jasné, že sa Air 740 stane jednou z najlepších skriniek ohľadom prúdenia vzduchu.
Všade sú vetracie otvory s ochrannými filtrami proti prachu, no majte na pamäti, že ak ste dostatoční maniaci a využijete všetky chladiace otvory, budete musieť skrinku častejšie čistiť, pretože prach si vždy nájde cestu dovnútra.
Mínusom je, že skrinka nie je dodávaná s bočným panelom z tvrdeného skla. Namiesto toho dostanete veľký otočný akrylový bočný panel, ktorý sa dá pre uľahčenie prístupu úplne odstrániť. Ja, ako nepriateľ akrylu, som však pri posudzovaní zhodnotil, že realizácia temperovaného skla by v tomto prípade postrádala zmysel. Teda pri Air 740 je akrylový kryt v poriadku, len je nutné dávať naňho veľký pozor, aby sa nepošriabal.
Celkovo vyzerá Corsair Carbide Series Air 740 skvelo a aj keď nie je úplne najnovším trendom, môže byť vašou definitívou pri hľadaní vhodnej skrinky.

KLADY

- Jednoduchosť skrinky
- Veľa priestoru na bláznivé nápady s vodným chladením a vedením káblov
- Vysoký prietok vzduchu
- Vyzerá hriešne dobre
ZÁPORY

- Akrylový panel, ktorý sa môže ľahko poškriabať

Fractal Design Define C
Fractal Design Define C


Fractal Design je jednou z najlepších spoločností na trhu, ktorá sa zaoberá so stavbou dizajnových bonbónikov ocenených širokou verejnosťou. Nikdy však nezabúda na množstvo používateľov, ktorí potrebujú dobrú skrinku za prijateľnú cenu.
Zatiaľ čo tu v skutočnosti nejde o tvrdené sklenené puzdro, mali by ste vedieť, že množstvo funkcií prítomných v tejto skrinke je v skutočnosti dostatočné na to, aby boli všetci spokojní s jej obsahom. Najmä keď zoberiete do úvahy skutočnosť, že v tejto stredne veľkej veži je dostatok priestoru na správu káblov a na plnohodnotné vodné chladenie, pokiaľ sa rozhodnete ísť touto cestou.

Skrinka so svojim fraktálnym dizajnom síce nie je najkrajším príkladom na trhu, no je vyrobená z pevných kvalitných materiálov a môžete si byť istí, že sa ani po čase nerozpadne. Nemá ani temperovaný sklenený bočný panel, ale k dispozícii má veľký bočný panel, ktorý vám umožní predviesť váš hardvér. Ak hľadáte tvrdenú sklenenú dosku, na internete je veľmi ľahko dostupný mód, ktorý vylepšuje vzhľad skrinky. Moja kolegyňa si ju vybrala najmä preto, že na prednú stranu môže lepiť sklerotické papieriky s poznámkami a keďže sa dajú na internete nájsť dlhšie nôžky pre túto skrinku (a ona ich už má), môže pod počítač schovávať rôzne dokumenty, „ktoré sa dajú urobiť aj zajtra“ ;)

KLADY

- Veľa priestoru pre komponenty
- Veľká hodnota za prijateľnú cenu
- Použité kvalitné materiály
ZÁPORY

- Nie je k dispozícii bočný panel z tvrdeného sklaTakže, opísal som niekoľko zaujímavých kúskov s orientáciou na rozpočet. Pre každého, kto hľadá rozmanitosť, je k dispozícii veľa. Pokiaľ tvrdené sklo nie je niečo, čo hľadáte, sú pre vás k dispozícii aj iné voľby, ako napríklad tá záverečná.

A majte na pamäti, že hardware sa nie vždy hľadá v prázdnych slovenských obchodoch.
nzxt, phanteks, corsair, thermaltake, inwin, rosewill, fractal design
Web
7.1.2019

Latest from the notes